Kedves Gyerekek, Szülők, Kollégák!

 

 

Iskolánk és Alapítványunk örökbe fogad egy állatot a Budapesti Állatkertből. Rajtatok múlik Melyiket!

Az itt látható 6 állat a Budapesti Állatkertben él. A képek alatt lehet szavazni rájuk. A legtöbb szavazatot kapott állatot az iskola alapítványa fogadja örökbe 1 évre.

A játék 2019. október 14-én indul és október 21-én hétfőn befejeződik. Eredményhirdetésre és örökbefogadásra október 24-én, a Földünkért Világnap projekthét zárónapján kerül sor. Jó játékot és szavazzatok minél többen kedvenc állatotokra.

 

Az állatkerti örökbefogadás az adományozás egy különleges formája: az örökbefogadók nem csupán anyagi támogatást biztosítanak kedvenceik számára, de egy-egy állat vagy növény "Tiszteletbeli Nevelőszülő"-jévé is válhatnak. Az "Alapítvány a Budapesti Állatkertért" az adományozásért köszönetképen egy évre örökbe adja az Állatkert bármelyik állatát. Az örökbefogadás képletes, minden örökbefogadott állat az Állatkertben marad, tulajdonjogilag is. Az örökbefogadást egy díszes oklevél tanúsítja, melyhez az állat életrajzi lapját is csatolják. Az adományokból az állatok takarmányozását, gyógyítását-egészségmegőrzését támogatják, emellett az állatok élőhelyeinek korszerűsítését is segítik.

 

 Muflon

Kristof

Vadászható vadfaj, trófeája a kos tülkös szarva, a mufloncsiga, mely akár 5 kg-os tömegű is lehet. A szarv a kos élete során folyamatosan nő, a szarvon lévő, a tavaszi és őszi vedlések során keletkező évgyűrűk alapján következtetni lehet az állat életkorára. A párzási időszakban a kosok hevesen megküzdenek egymással, nekifutással egymásnak rontanak, a szarvak csattanása messzire hallatszik. A muflon hangja a juhokra jellemző bégetés, de a kosok gyakran mély morgó, vagy füttyszerű figyelmeztető hangot is ki szoktak adni.

 

Gólya

Aliz

Legjellemzőbben emberi környezetben fészkel. Valaha magas fákra, később kéményekre, itt-ott templomtoronyra, ma leginkább oszlopokra építi fészkét, amelynek helyét mindig vizes élőhelyek közelében választja meg. 

 

 

Hucul ló

Nomad

 A hucul színe legtöbbször sötétpej vagy pej, de akad teljesen fekete egyed is. Fő ismertetőjegye a hátán végighúzódó hátszíj. Végtagjai rövidek, izmosak. Patái kemények, legtöbbször nem is patkolják. A hucul rendkívüli tulajdonságait elsősorban a hegyvidékeken értékelték nagyra. Tökéletesen alkalmazkodott a hegyi körülményekhez, a zord időjáráshoz, a szegényes táplálékhoz, munkakészsége kiemelkedő, és a rögös hegyi utakon is biztos a lépte.

 

Vörös róka

Muki

 A Föld északi félgömbjén széles körben elterjedt őshonos ragadozó. A róka rendkívül életrevaló, alkalmazkodóképessége legendás. Elsősorban éjszaka vadászik, a gyíkoktól, rágcsálóktól kezdve az őzgidáig szinte bármit megtámad és elejt. A róka szemének színe barnásvörös, a pupilla kissé hasonlít a házimacskáéhoz, függőlegesen megnyúlt ovális alakú, erős fényben függőleges réssé szűkül.

 

Gyöngytyúk

Sziporka

Hangja kellemetlenül hangos, rikácsoló, nem "szomszédbarát". Veszekedős, tartásához nagy térre van szükség. Jól repül. Már az ókori görögök és rómaiak is háziállatként tartották, sőt, a gyöngytyúk a mitológiában is szerepet kapott. A gyöngytyúk valójában a fácánokkal áll közelebbi rokonságban, nevét a tyúkokéra emlékeztető testalkata, és a tollazatát díszítő pettyek miatt kapta. A háziasított forma is igen sok, a vad madarakra jellemző tulajdonságot tartott meg. Elég ijedős, ha megriasztják, jellegzetes hangot hallat. Emellett tartásához nagy tér kell, ezért az Állatkert területén belül a gyöngytyúkok szabadon közlekedhetnek. Magyarországon kezdetben inkább csak kolostorkertekben tartották díszmadárként. A XIX. században terjedt el a paraszti állattartásban, mint igénytelen baromfi.

 

Dámszarvas

Bobita

 Az európai dámszarvas 130 000 évvel ezelőtt majdnem egész Közép-Európában elterjedt volt. Európában a dámszarvas lett a legelterjedtebb "parkvad". Később világszerte sokfelé meghonosították mint kedvelt vadászzsákmányt. Az a furcsa helyzet állt elő, hogy bár eredeti elterjedési területének java részéről kihalt vagy nagyon megritkult, mégsem számít veszélyeztetett fajnak, mert betelepített állományai világszerte nagyok. A nyitott, parkos területeken találja meg a megfelelő életkörülményeket, a melegebb vidékeket és a lombos erdőket kedveli. A dámszarvas hosszúra nyúlt, lapátszerű agancsa jelentősen különbözik minden más szarvasétól. Mindkét nem felnőttkori bundáján vörösesbarna alapon sorokba rendezett fehér pöttyöket találunk.

 

 

 

 

AZ EREDMÉNY:

Eredmeny